Ekonomi

KURSI I KËMBIMIT/ Euro dhe Dollari rriten, me sa këmbehen sot monedhat e huaja në tregun valutor

Shkruar nga Liberale

Sot, më 8 janar 2024, krahasuar me një ditë më parë monedhat e huaja, si Euro ashtu edhe Dollari kanë pësuar një rritje të lehtë.

Dollari amerikan blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë.

Euro blihet me 103.6 lekë dhe shitet 104.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110.8 lekë, ndërsa në shitje me 112 lekë.

Paundi britanik blihet me 119.9 lekë dhe shitet me 121.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.5 lekë, ndërsa në shitje me 71.7 lekë.


Të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH