Ekonomi

Euro dhe dollari sërish "GROPË", njihuni me këmbimin valutor sot, çfarë ndodh me monedhat e tjera?

Shkruar nga Liberale

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.5 lekë dhe do shitet me 95.7 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 101 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 103.4 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë.

Paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 117.8 lekë dhe do shitet me 118.8 lekë.

Euro dhe dollari sërish "GROPË", njihuni me këmbimin

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH