Horoskop

Saturni do të takohet me Marsin/ Ja shenjat e horoskopit që do të preken më shumë këtë javë

Shkruar nga Liberale
Saturni do të takohet me Marsin/ Ja shenjat e horoskopit që do të

Dashi

Marrëdhënia Mars-Pluton shkakton trazira si në marrëdhënie ashtu edhe në partneritete. Nëse jeni në procesin e kërkimit të një karriere apo alternativa të ndryshme nga ajo ekzistuese, është koha e duhur për të shtyrë në këtë drejtim. Më 10/12 sundimtari juaj Marsi kalon në Peshoren dhe Akrepin, shtëpinë më dashurore dhe seksuale të horoskopit tuaj, por edhe një shtëpi që lidhet me paratë, investimet. Kjo javë do të sjellë shumë tensione në jetën tuaj, të cilat përfundimisht do t’ju çojnë në një fillim të ri në rrugën tuaj. Tranzicioni me siguri nuk do të jetë i qetë dhe i qetë.

Gaforrja

Duhet të jeni më të kujdesshëm në menaxhimin e emocioneve tuaja negative dhe shprehjen e zemërimit në marrëdhëniet tuaja. Më 10/12, Marsi, planeti i veprimit, pohimit, pasionit dhe tensionit, kalon në Akrepin tuaj miqësor në një sektor të horoskopit tuaj që lidhet me dashurinë, krijimin, vetë-shprehjen, promovimin e punës dhe talentet tuaja. Do të keni mbështetjen e tij nga data 12/10 deri në 24/11, një kohë veçanërisht e fuqishme për të zbatuar planet tuaja. Ndikimi i tij është shumë i fortë edhe në fushën e fëmijëve nëse janë ndër prioritetet tuaja. Java do të mbyllet me eklipsin e parë vjeshtor i cili ju prek veçanërisht. Gjatë kësaj kohe do të fokusoheni tek nevojat e familjes, pasi do të distancoheni nga njerëzit e tjerë të afërt në jetën tuaj.

Peshorja

Me ndryshime në shumë nivele por edhe shumë tension vjen java e re e tetorit e cila do të mbyllet me eklipsin e parë të stinës së vjeshtës në shenjën tuaj. Zgjidhni betejat tuaja me mençuri dhe përpiquni të mos reagoni impulsivisht ndaj askujt ose asgjëje që ju zemëron. Një ndryshim i rëndësishëm planetar për shenjën apo ashendenten tuaj është sigurisht ndryshimi i shenjës së sundimtarit tuaj, Venusit, në të njëjtën ditë. Më 10/09 Venusi kalon tranzitin e Virgjëreshës. Afërdita do të qëndrojë te Virgjëresha nga data 10/09 deri më 11/08, duke i dhënë më shumë theks thelbit dhe jo sipërfaqes. Nëse në të kaluarën ka pasur probleme në marrëdhëniet tuaja personale që preferonit t’i varrosnit sesa t’i zgjidhnit, tani mund t’ju duket e paimagjinueshme të mos i zgjidhni ato.

Poll
SHQIPENGLISH