Globi

Nëna heq vajzën 12-vjeçare nga shkolla për t'iu përkushtuar TikTok-ut: Nuk na duhet, shkollimi nuk po funksionon për ne

Shkruar nga Liberale
Nëna heq vajzën 12-vjeçare nga shkolla për t'iu
Një nënë nga Australia ka zbuluar veprimin e pazakontë, duke thënë se do të largojë vajzën e saj 12-vjeçare nga shkolla për t’u fokusuar në karrierën, si një influencuese e vogël. 37-vjeçarja Kat Clark, nga Gold Coast në Queensland, ka 5.2 milionë ndjekës në platformën “TikTok” dhe prezanton podcastin e njohur austriak “Basically Besties” me vajzat e saj Latisha, 20, dhe Deja, 12 vjeç, për të cilat Kat ka rregulla shumë të rrepta prindërimi.

“Shkollimi tradicional funksionoi për Deja-n në shkollën fillore sepse kisha një punë në korporatë”, tha ajo së fundmi në podcast It's All Her me Jody Lucas. “Që nga ardhja në këtë karrierë të re, ka shumë udhëtime të përfshira. Unë jam shpesh duke fluturuar për në Sydney .' tha ajo.

"Deja madje ka filluar të ketë mundësi gjithashtu tani, kështu që 9-3, nga e hëna në të premte shkollimi nuk po funksionon për ne, sepse kemi gjetur se na është dashur ta heqim atë nga shkolla".

Daily Mail shkruan se Kat tregoi se e ka regjistruar Dejën për shkollim në shtëpi për vitin e ardhshëm. “Ne mendojmë se kjo është më e mira për të, sepse nuk duam që ajo t’i humbasë këto mundësi. TikTok kërkon shumë kohë. Kjo gjë funksionon për familjen tonë.’ Mamaja pohoi se ishte koha perfekte pasi Deja mund t’i rikthehet shkollimit tradicional një vit më vonë nëse nuk i pëlqen stili i jetesës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH