Aktualitet

Molotov pranë Parlamentit

Shkruar nga Liberale
Molotov pranë Parlamentit

Një bombë molotov ka plasur brenda territorit të Xhamisë së Namazgjasë mbrëmjen e sotme, para Parlamentit.

Mësohet se po ashtu është gjetur edhe një tjetër koktejl molotov në tokë, e pa plasur jashtë Parlamentit.

Në vendngjarje kane shkuar zjarrfikeset dhe Policia, ku kjo e fundit ka rrethuar perimetrin dhe ka nisur hetimet, ndërsa nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për ngjarje të qëllimshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH