Horoskop

Sjelljet që bën secila shenjë horoskopi kur marrëdhënia juaj po ftohet

Shkruar nga Liberale

Sjelljet që bën secila shenjë horoskopi kur marrëdhënia

Është shumë e lehtë të kuptosh se diçka nuk shkon me Luanin tënd. Fillimisht ecën pa thënë asnjë fjalë, ofendohet nga gjëja më e vogël, qëndron në errësirë, qoftë në shtëpi apo jashtë dhe vesh rroba të errëta, pa asnjë aksesor.

Nëse shihni se Virgjëresha juaj sistematike dhe e organizuar shpesh shpërqendrohet, harron punët dhe detyrimet bazë, ose është bërë e paqëndrueshme dhe nuk e merr mend nëse gjithçka në dhomë është e rregullt dhe me shkëlqim, filloni të shqetësoheni.

A ju duket normale që Peshorja juaj e ëmbël dhe paqësore të bëhet e egër? Të jetë argumentuese, të mos bëjë kompromise dhe të mos pranojë këndvështrimin e askujt (më shumë tuajin), duke u sjellë si shef? Epo, diçka ‘mban erë’ këtu.

Nëse Akrepi juaj nuk ka më interes për seksin dhe nëse e bën, ai e bën atë si një punë e përditshme dhe në të njëjtën kohë ai ka filluar të humbasë para sikur nuk ka të nesërme, atëherë diku brenda vetes ai ndjen një boshllëk të madh që po përpiqet të mbushë dhe ju duhet të veproni shpejt.

Është shumë e çuditshme që një Shigjetar të jetë i fiksuar pas detajeve, të pajtohet me gjithçka në shtëpi që i duket e gabuar dhe të bëjë mekanikisht gjithçka që bën në jetën e tij të përditshme me gëzim. Akoma më alarmante është se ai ka humbur sensin e humorit dhe nervozohet me ngacmimet më të pafajshme. Kini kujdes!

Fakti që diçka nuk shkon me Bricjapin mund të shihet në parim nga mënyra se si ai i qaset punës së tij: ai vonon, mashtron dhe kërkon mënyra për të siguruar jetesën. Më pas, ai është krejtësisht indiferent ndaj shtëpisë, detyrimeve dhe harron premtimet që ka bërë. Nëse, nga ana tjetër, ai përpiqet t’ju bindë të shkoni diku që duhet të shkoni vetëm sepse nuk është në humor, kjo është qershia mbi tortë.

Meqenëse Ujori nuk është një person që i shpreh emocionet, ka shumë të ngjarë që do ta keni të vështirë të kuptoni se diçka nuk shkon në marrëdhënien tuaj. Shenja numër 1 është se ai bëhet shumë egoist, deri në atë pikë sa të bezdiset dhe nuk i intereson asgjë, përveç nevojave të tij. E dyta është se ai qëndron shumë shpesh me miqt e tij, duke mos u kujdesur se ku shkon dhe çfarë bën.

Agresiv, ironik dhe fyes. Ky nuk është padyshim mashkulli juaj Peshk që mërzitet për gjënë më të vogël, largohet dhe kthehet natën vonë i penduar (dhe ndoshta i dehur…). Mutacioni i tij duhet t’ju shkaktojë shqetësim të madh.

Poll
SHQIPENGLISH