Horoskop

HOROSKOPI JAVOR/ 25 Mars - 31 Mars 2024, parashikimi për të gjitha shenjat e zodiakut

Shkruar nga Liberale

HOROSKOPI JAVOR/ 25 Mars - 31 Mars 2024, parashikimi për të gjitha

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Java do të fillojë me këmbën e gabuar. Të hënën dhe të martën, një Hëna e Plotë kundërshtare mund të rrisë shtysën tuaj derisa të debatoni me dikë. Do të duhet të jeni të mirë në mbajtjen e një hapi të lakmueshëm, edhe përballë bezdisjeve. Në punë duhet të bëni plane të reja në funksion të një prilli që do të jetë shumë stimulues. Fundjavë interesante .


Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Javën e ardhshme do të keni mbështetjen e shumë planetëve të favorshëm. Yjet do t'ju inkurajojnë të ndryshoni kursin me guxim dhe besim, veçanërisht nëse disa situata kohët e fundit kanë dalë jashtë kontrollit. Ajo që ka rëndësi do të jetë të hidhni hapat e parë deri në fund të majit, për aq kohë sa keni mbështetjen e Jupiterit në shenjën tuaj. E mërkura, e enjtja dhe e premtja janë tre ditë me rrezik të lartë përplasjesh jini të kujdesshëm.


Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Afërdita dhe Marsi në aspektin e kundërt do vazhdojnë të shkaktojnë disa tensione në dashuri dhe familje. Çiftet e konsoliduara me kalimin e kohës nuk do kenë asgjë për t'u frikësuar, ndërsa marrëdhëniet në krizë dhe ato konfliktuale do të duhet të jenë të kujdesshme, të paktën deri në prill. Sfera profesionale është shumë më e mirë, falë bashkëpunimit të një Mërkuri aktiv. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë me Hënën përballë, do të duhet të bëni kujdes absolut.

 

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Të hënën dhe të martën Hëna në shesh mund t'ju shtyjë të bëni disa hapa prapa dhe të bini në grackën e nostalgjisë dhe keqardhjes. Do t'ju duhet të këmbëngulni dhe të qëndroni të fokusuar në qëllimet e së ardhmes, sepse keni yje të vlefshëm, të vendosur për të mbështetur përparimin tuaj. Midis të mërkurës dhe të premtes do të keni Hënën, Marsin dhe Venusin në aspekt të mirë dashuria mund të trokasë në derë papritur.


Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Java juaj shumë interesante do të fillojë me një hënë të gjallë, mes të hënës dhe të martës. Ndërsa profesioni mund të fillojë t'ju ofrojë mundësitë e para reale të reja të vitit, edhe nëse më të mirat do të jenë aty nga qershori e në vazhdim, jeta familjare do të kërkojë më shumë kujdes. Kini kujdes nga nervozizmi mes të mërkurës dhe të enjtes, nëse nuk doni të gjeni veten në mes të disa diskutimeve të pakëndshme.


Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Java më këto tensione janë ditë mjaft të trazuara. Prej disa kohësh keni ndier tension nervor që nuk mund ta menaxhoni. Kjo nuk do të thotë se është e keqe. Marsi dhe Saturni në opozitë po ju shtyjnë të përballeni me ndryshime të rëndësishme, të hiqni dorë nga referencat e vjetra, një fakt që po ju vë nën presion. Lajmet e mira të punës mund të vijnë të mërkurën, të enjten dhe të premten , një mundësi që duhet ta vlerësoni me qetësi dhe kujdes. Dashuria kërkon ende pak kujdes.


Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Java do të fillojë me një Hënë të Plotë të bukur në shenjë. Të hënën dhe të martën zonja e bardhë e horoskopit mund të përforcojë emocionalitetin tuaj tashmë të madh. Jini të kujdesshëm, veçanërisht nëse për disa javë keni ndjerë një impuls të pazakontë për të thënë mendimin tuaj, qoftë edhe me një vrull të caktuar. Kujdes me shpenzimet e panevojshme. Mërkuri në kundërshtim mund të shkaktojë vështirësi të vogla financiare. Fundjavë plot emocione, takime të reja, shfrytëzojeni sa më shumë.


Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Java me një qiell të tillë mund të filloni të rikuperoheni, qoftë edhe ngadalë. Në dashuri dhe mbi të gjitha në familje do të jetë e mundur të rivendosni një harmoni që ka munguar kohët e fundit. Ditët qendrore të javës janë të shkëlqyera, mes të mërkurës dhe të premtes, kur Hëna do të kalojë tranzit nëpër shenjën tuaj. Nga pikëpamja ekonomike dhe profesionale do të duhet të shmangni hapat e gabuar, të paktën deri në maj.


Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Java do të fillojë shumë mirë, të hënën dhe të martën një Hënë e bukur mund t'ju japë diçka të bukur dhe të papritur, një ftesë, një mesazh, një takim të veçantë. Nëse ju pëlqen dikush, duhet të përfitoni nga fundjava e ardhshme për të dalë. Mërkuri miqësor ju inkurajon t'i përkushtoheni projekteve të reja, të ndërmerrni iniciativa të guximshme, përderisa të vini në lëvizje deri në qershor.


Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar


Të hënën dhe të martën Hëna dhe Mërkuri do të jenë në kuadraturë, kujdes absolut do të jetë i nevojshëm në punë, përndryshe rrezikoni të debatoni dhe të ngrini tonin me ndonjë partner apo bashkëpunëtor. Të mërkurën, të enjten dhe të premten do të keni Hënën, Venusin, Marsin, Jupiterin dhe Saturnin në aspektin harmonik. Bëhuni gati të përjetoni diçka të bukur. Mos e neglizhoni shumë jetën tuaj të dashurisë, sepse këto ditë mund t'ju japë emocione intensive.


Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Java do të fillojë shumë mirë, nga e hëna në të martë Hëna në qiellin e shoqes suaj Peshore mund të rezervojë një takim të këndshëm për ju. Zemrat e vetmuara duhet të fokusohen në fundjavën e ardhshme, kur yjet do të jenë shumë interesante nga ky këndvështrim dilni, përfshihuni. Është koha të mendoni për projekte të reja profesionale që mund të punoni në muajt në vijim, kur edhe Jupiteri të aktivizohet sërish.


Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Do të vazhdoni të jeni një nga shenjat protagoniste të këtyre ditëve. Marsi, Venusi dhe Saturni do të jenë sërish në shenjën tuaj këtë javë, Jupiteri është ende aktiv. Mundësi të mëdha ju presin si në dashuri ashtu edhe në punë, por do të duhet të jeni gati për t'i kapur shpejt. Asgjë nuk do të bjerë shi nga lart për ata që nuk janë të gatshëm të përfshihen dhe të marrin frenat e jetës së tyre në duart e tyre. E mërkura, e enjtja dhe e premtja premtojnë të jenë tre ditë veçanërisht intriguese për dashurinë.

Poll
SHQIPENGLISH