Horoskop

Horoskopi për ditën e martë 11 tetor 2022

Shkruar nga Liberale
Horoskopi për ditën e martë 11 tetor 2022

Shenjat me 5 yje, në horoskopin e Paolo Fox për të martën, 11 tetor 2022

Binjakët

Keni Merkurin, Marsin, Jupiterin, Venusin, të gjithë në favor. Me këtë qiell mund të bësh shumë gjëra, nuk mungojnë kënaqësitë për angazhimin që investoni. Ditët më të mira do të jenë ato të fundjavës, por edhe të enjten dhe të premten mund të mbështeteni në një gjendje force që do t'ju ndihmojë të arrini reagime të mira si në planin sentimental ashtu edhe në atë profesional.

Akrepi

Qielli pozitiv, do të jetë edhe më shumë në javët në vijim. Horoskopi i Paolo Fox në nëntor 2022 parashikon që në shenjën tuaj të ketë një përqendrim të fortë planetësh. Dashuri të mundshme edhe me njerëz të moshave të ndryshme, marrëdhënie të rëndësishme në fushën profesionale.

Luani

Është një javë e rëndësishme, sidomos nga e enjtja do të mund të zgjidhni mosmarrëveshjet dhe çështjet e hapura, jo aq të fundit por që i referohen dy viteve të fundit. Dhe nëse ka dashuri, përqafoni këtë person sepse ai do t'ju japë shumë, veçanërisht në fundjavë.

Shenjat me 4 yje, në horoskopin e Paolo Fox  për të martën, 11 tetor 2022

Shigjetari

E enjtja dhe e premtja, ditë të tensionuara. Shtatori ishte një muaj i vështirë, shpesh jeni ndjerë i humbur. Një rrugë që dukej e mundur rezultoi e ndërlikuar për shkak të pengesave. Për fat të mirë, shpesh i kapërceni pengesat pa shumë vështirësi. Në të vërtetë, jeni shumë atletik dhe dinamik, dhe për këtë ju jepni gjithmonë kaq shumë për të bërë, pavarësisht se situata mund të ndërlikohet. Duhet vetëm pak durim, por kjo javë sjell një kënaqësi të madhe.

Ujori

Mund të keni qenë në një moment trazirash. A ka mbërritur dashuria në qiellin tuaj? Me Venusin dhe Marsin në aspektin e mirë mund të mbështeteni në një gjendje fuqie që ju sjell jo vetëm sukses financiar dhe profesional, por gjithashtu dhe mbi të gjitha në dashuri dhe në përgjithësi marrëdhëniet ndër-personale mund të mbështeteni në një konsensus të mirë.

Peshqit

Sot mendoni se shtatori ishte një muaj që ju gjeti të humbur. Në momente të caktuara jeni ndjerë edhe pak të mbingarkuar nga njerëz që janë përpjekur të kufizojnë hapësirën tuaj. Kjo nuk do të ndodhë më kurrë dhe 2023 do t'ju shohë nga marsi me Saturnin në favorin tuaj. Do të jetë një vit i rëndësishëm, i cili do të sjellë transformime por edhe shumë risi në fusha të ndryshme të ekzistencës suaj.

Shenjat me 3 yje në horoskopin e Paolo Fox, për të martën, 11 tetor 2022

Dashi

Megjithatë, kundërshtitë planetare janë gjithashtu produktive. Ju po testoni aftësinë tuaj për veprim. Kush duhet të japë një provim, kush ka një projekt për të kryer është shumë i tensionuar. Tani është e pamundur të bllokoni veten dhe nëse ky tension derdhet në dashuri, mund të jetë vërtet më i ndërlikuar.

Virgjëresha

Javën e kaluar ishte shumë e vështirë. Gjithmonë angazhoni mendjen kur duhet të bëni gjëra, por shpesh humbisni vetëm pas detajeve. Do të dëshironit të qëndroni të fokusuar vetëm në prioritetet, por detajet ka të ngjarë të jenë të paqarta tani. Nëse jeni mbështetur te njerëzit, nëse po llogarisnit ndihmën e dikujt, tani kjo ndihmë nuk ka ardhur prandaj ka tension dhe shumë stres të akumuluar që duhet të përpiqeni të punoni.

Gaforrja

Jeni në mes të një stuhie planetare dhe më të mençurit presin që kjo stuhi të kalojë. Në një det shqetësimi, mbase jeni ju ata që jeni më mirë. Jo sepse e doni melankolinë, por sepse kur keni keqkuptime në dashuri ose ka pak nostalgji. Braktisni këto ndjesi dhe e lini veten të përgjumur. Do të duhej pak qetësi dhe gjysma e dytë e këtij muaji do të jetë më e mirë.

Shenjat me 2 yje në horoskopin e Paolo Fox për të martën, 11 tetor 2022

Bricjapi

Për horoskopin e Paolo Fox ju jeni në fund të tabelës së shenjave, sepse jeni të munduar nga këto kundërvënie planetare. Shumë nga Bricjapët, veçanërisht ata me përgjegjësi të mëdha, e gjejnë veten të detyruar të kënaqin dikë dhe të zhgënjejnë dikë tjetër. Prandaj ata që duhet të bëjnë zgjedhje janë veçanërisht të shqetësuar dhe nuk mund të ndihen rehat në asnjë mënyrë, për shkak të shumë shqetësimeve. Ose ka disa probleme në familje për të zgjidhur.

Demi

Kontrollojini mirë llogaritë. Nëse keni shpenzime shtëpie, ndryshime që prekin shtëpinë ose kosto që nuk i kishit marrë parasysh, ndoshta do t'ju duhet të debatoni me dikë. Ndoshta ka një vonesë, një keqkuptim financiar, duhet të planifikoni më mirë llogaritë, duke marrë parasysh edhe të ardhurat dhe shpenzimet. Kjo javë do të kërkojë pak qetësi, veçanërisht nga nesër deri të mërkurën.

Peshorja

Keni shumë planetë në shenjën tuaj tani, por të gjithë këta planetë janë të kundërt me Jupiterin. Kjo do të thotë se ka tensione për t'u zgjidhur. Është një periudhë zhvillimi të madh krahasuar me atë që ndodhi midis majit, qershorit dhe korrikut. Të jesh një kundërshtim kaq të fortë tani me Mërkurin, Diellin, Venusin, dhe kundër Jupiterit, do të thotë që të gjitha nyjet bashkohen në një vend. Kushdo që ka përjetuar një krizë në dashuri, një situatë e veçantë në këtë fazë të tetorit do t'i gjejë zgjidhje: brenda ose jashtë. Duhet të bëni një zgjedhje të papritur, por kjo mund t'ju shqetësojë. /Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH