Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Anti-shpifja, a do mbytet “Venecia” ?

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Anti-shpifja, a do mbytet “Venecia” ?

Paketa ligjore Anti-shpifje do të diskutohet sërish në Kuvend, ku veç dekretit të Presidentit që ktheu ligjin, është edhe Opinioni i Komisionit të Venecias, i cili e quan të pazbatueshëm.

Zgjedhja e vështirë e qeverisë; nga një anë këmbëngulja e kryeministrit për të korrigjuar mjedisin mediatik dhe nga ana tjetër kundërshtia e Brukselit, Venecias dhe Këshilli të Europës.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH