Aktualitet

Garë me biçikleta, shkodranët përkujtojnë pedagogun Gilman Bakalli

Shkruar nga Liberale
Garë me biçikleta, shkodranët përkujtojnë pedagogun

Miq, familjarë, qytetarë të Shkodrës dhe të apasionuar pas sporteve,nëpërmjet një gare simbolike me biçikleta, kanë përkujtuar pedagogun, publicistin dhe ish deputetin Gilman Bakalli, i cili u nda nga jeta 3 vite më parë.

Bakalli ishte ndër të parët që nisi eksplorimin e zonave të thella malorë të Shkodrës duke udhëtuar vetëm me biçikletë.

Ai u ngjit në majet e larta të Taraboshit, Thethit, Bogës apo Tamarës me biçiketë, si dhe krijoi grupin e “Miqve të Alpeve”./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1090561,1090562,1090559,1090560,1090563"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH