Sociale

Moti i keq në vend, bllokohet nënkalimi në Fushë-Mamurras

Shkruar nga Liberale

Moti i keq në vend, bllokohet nënkalimi në Fushë-Mamurras

I gjithë vendi është përfshirë nga vendi i keq dy ditët e fundit, nga vranësirat dhe deri tek reshjet e dendura të shiut.

Situata problematike paraqitet momentaalisht në zonën e Kurbinit, ku prurjet kanë shkaktuar bllokimin e nënkalimit në Fushë Mamurras.

Bëhet me dije se kanë qenë vetë banorët ata të cilët kanë asistuar në normalizimin e situatës duke mundësuar lëvizjen e mbetjeve në zgarat e bllokuara, dhe largimin e ujërave.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH