Politikë

“Mbylle gojën gore”, degradon debati mes Bardhit dhe Braçes në Kuvend: Pusho o k*rvë, o qelbësirë..!

Shkruar nga Liberale

“Mbylle gojën gore”, degradon debati mes Bardhit dhe

Ka nisur me tensione dhe debate të ashpra seanca e sotme plenare. 

Gazmend Bardhi dhe deputeti socialist Erion Braçe janë përplasur teksa ky i fundit ka ndërhyrë gjatë fjalës së Bardhit në foltoren e Kuvendit.

Deputeti demokrat po fliste për emërimin, si këshilltar i kryeministrit Rama, të një personi që sipas tij rezulton të ketë lidhje me trafikun ndërkombëtar të drogës.

Ndërhyrja nga ana e mazhorancës ka shkaktuar tensione, duke bërë që Bardhi të “shpërthejë” me akuza dhe ofendime ndaj Braçes.

“Gore, çfarë ke? Mbyll gojën ti, mbyll gojën ti dhe mos guxo të më ndërhysh kur jam duke folur, mos ndërhyj. Ti mos fol fare zëdhënës i krimit të organizuar, zëdhënës i korrupsionit, ndërhyn ti. Ti vrave njerëz, vrave një qytetar në derën e SPAK, ti dhe qeveria jote”, tha ai.

Pjesë nga debati:

Erion Braçe: Na plasi tr*pi çfarë thua ti

Gaz Bardhi: Çfarë ke ti mo? Gore çfarë ke? Gore çfarë ke?


Erion Braçe: Mbylle gojën k*urvë m*ti! Mbylle gojën k*urvë m*ti

Gaz Bardhi: Gore, cca ke?

Erion Braçe: Pusho, o k*rvë, o qelbësire.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH