Sport

U shkarkua nga Birmingham/ Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e priste

Shkruar nga Liberale

U shkarkua nga Birmingham/ Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e

Wayne Rooney ka gjetur një ekip të ri. Epo, një të tillë pothuajse. Legjenda e Manchester United dhe Anglisë po i bashkohet The Overlap.

Anglezi 38 vjeçar do të jetë me Gary Neville, Roy Keane, Ian Wright, Jill Scott dhe Jamie Carragher në grupin e kanalit të përmbajtjes në YouTube dhe podcast.

I lansuar nga Neville në 2021, The Overlap është bërë një nga zërat më të rëndësishëm të futbollit, duke sjellë ekskluzive me emra të mëdhenj dhe duke mbuluar të gjitha pikat kryesore të bisedës çdo javë.

“Jam i emocionuar të njoftoj se do t’i bashkohem shokut tim të mirë Gary Neville dhe ekipit në The Overlap për t’u shfaqur në kanal në disa nga shfaqjet e tyre të shkëlqyera në YouTube dhe podcast. Mezi pres të filloj”, shkroi Rooney në X.

Eksperit i transferimeve, Fabrizio Romano madje filmoi një video ku njoftonte nënshkrimin, duke pretenduar se Rooney do të debutojë me The Overlap ‘shumë shpejt’.

Krahas intervistave, kanali publikon një sërë shfaqjesh, duke përfshirë The Breakdown, dhe Fan Debate, dhe Stick to Football, të sjella nga Sky Bet.

Rooney është në kërkim të aventurave të reja pas shkarkimit të tij nga Birmingham City në janar. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH