Showbiz

E trishtë! Humb jetën aktorja e njohur

Shkruar nga Liberale

E trishtë! Humb jetën aktorja e njohur

Ka ndërruar jetë aktorja e zërit të Marge Simpson në Amerikën Latine.

Nancy MacKenzie, e cila luajti personazhin e dashur të filmit vizatimor në 15 seritë e para, vdiq në moshën 81-vjeçare.

Artistja gjithashtu e ka dubluar Trinity në The Matrix mes roleve të tjera të saj.

Vdekja e saj u njoftua në rrjetet sociale nga artistët e zërit të Amerikës Latine të Lisa dhe Bart, Patricia Acevedo dhe Claudia Motta.

“Me dhimbje të thellë, fëmijët Simpson (Lisa dhe Bart) njoftojnë vdekjen e nënës sonë të dashur, Marge Simpson (Nancy MacKenzie).

U prehsh në paqe, ne nuk do të të harrojmë kurrë”, shkruan ata, krahas një montazhi të fotove ndër vite.

E trishtë! Humb jetën aktorja e njohur

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH