Globi

Tragjike, humb jetën babai i këngëtarit të njohur, përplaset nga një automjet

Shkruar nga Liberale

Tragjike, humb jetën babai i këngëtarit të njohur,

Zi për Francesco Bianconin, këngëtarin dhe liderin e  grupit toskan, Baustelle.

Babai i tij, Ilvo Bianconi, vdiq pasditen e vonë të së hënës, më 20 maj, në rrethana tragjike: 78-vjeçari u godit nga një makinë në Montepulciano, qyteti i origjinës së familjes.

Aksidenti ndodhi rreth orës 17:00 jashtë Montepulcianos. Ilvo, një ish-punonjës i bankës në pension, sapo kishte dalë nga një dyqan fruta-perimesh ku kishte qenë duke bërë pazar, kur u përplas nga një makinë që drejtohej nga një gjashtëdhjetë vjeçar nga Chianciano Terme. Shoferi ndaloi menjëherë dhe i dha ndihmë, por Ilvo Bianconi nuk shpëtoi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH