Globi

"Piva alkol, drogë dhe e qëllova atë", dënohet me burgim të përjetshëm SHQIPTARI që vrau partneren 19 vjeçe në Greqi

Shkruar nga Liberale

"Piva alkol, drogë dhe e qëllova atë", dënohet me

Autori i vrasjes së 19-vjeçares më 3 Dhjetor 2022, në Kaminia të Pireut, është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Pireut.

Çështja u dëgjua më 25 Prill 2024, ku gjykata e dënoi me burgim të përjetshëm 27-vjeçarin nga Shqipëria, duke gjykuar se i akuzuari pa hezitim ka rrëmbyer armën, ia ka drejtuar partneres dhe e ka qëlluar në kokë.

“E qëllova gjatë përleshjes”- tha ai para trupës gjykuese.

Krimi i rëndë filloi të zbardhej rreth orës 10:30 të së shtunës, datë 3 Dhjetor 2022, kur autori u paraqit në Komisariatin e Teatrit Bashkiak dhe me një ton të qetë u tha efektivëve fjalë për fjalë: “Dua të dorëzohem. Unë kam përdorur drogë dhe alkool dhe gjatë përleshjes me të dashurën time, e kam qëlluar”.

Menjëherë efektivët e policisë shkuan në banesën përdhese që çifti jetonte në Kaminia dhe gjetën trupin e 19-vjeçares së shtrirë në divanin e dhomës së ndenjes.

"Unë punoj në dyqan. Isha i dehur, kisha pirë shumë alkool dhe kisha marrë kokainë. Kisha marrë 2 gram atë natë. Unë merrja një linjë çdo 20 minuta. Kisha pirë edhe 10 ose 12 pije. Kisha pirë vodka dhe shumë tekila të verdha. Në vend të kësaj piva nga ora 1.00 deri në 7.00.

Arrita në shtëpi në orën 7.00. Ajo kishte studiuar dhe po pinte në një dyqan tjetër. Ajo erdhi në shtëpi në orën 8.00 deri në 8.30. Papritur, më hapet një bisedë për një histori që kisha ngarkuar në Instagram. Në përgjithësi bëhej xheloze për vajzat.

Në atë kohë ajo mori një mesazh në Instagram dhe e fshiu atë. E pyeta se çfarë fshiu  dhe ajo tha "k*rin tim, atë me të cilin bëra seks" dhe filloi të përshkruajë me sarkazëm se çfarë po bënin. (...) I thashë "stop" sepse e dinte që kjo më shqetëson.

Unë i thashë që nëse e kishte bërë këtë duhet të ngrihej dhe të largohej. Pastaj gjithçka u nxi. Nuk e mbaj mend si e bëra këtë. I bërtita asaj "ndal, mos më thuaj, largohu nga shtëpia". E kisha fshehur pistoletën në dysheme, nën divan.

Pistoleta ishte gjithmonë e fshehur aty. E qëllova pa e kuptuar. Më pas, duke u ulur, e hodha pistoletën me dorën e djathtë në dyshemenë poshtë. Kam një boshllëk memorie për shumë gjëra, isha i turbullt dhe i hutuar. Gjithçka ishte e zezë”, tha ndër të tjera autori 27 vjeçar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH