Globi

Zysha fiton 2 milionë euro vilë në lotari, por i japin 5 mijë euro sepse kompania nuk mblodhi paratë që pretendoi  

Shkruar nga Liberale
Zysha fiton 2 milionë euro vilë në lotari, por i japin 5

Zysha fitoi një rezidencë prej 2 milionë paund në një shorte “Win My Home”, por tha se ajo u shpërblye me vetëm 5,000 paund në fund, sepse organizatorët nuk arritën të mblidhnin para të mjaftueshme për konkursin. Loretta, 35 vjeçe, nga Radford, u shpall fituese e pronës luksoze në Nottingham.

Klipi tregon një grua që i afrohet shtëpisë së Lorettës me një buqetë me lule para se t'i thonë: "Ti je fituesja e shortit tonë të çmimit Nottingham".

Loretta tha se u trondit kur më vonë iu tha se nuk do ta merrte shtëpinë dhe në vend të kësaj do të merrte 5000 paund. “Ishte zhgënjyese”, ka komentuar ajo, sipas Daily Mail.

Një nga termat dhe kushtet e listuara në faqen e internetit - një rregull që Loretta tha se nuk e kishte parë përpara se të hynte - thotë se nëse 2.5 milionë paund që vlen vila nuk arrihen, fituesi do të marrë 50% të të ardhurave neto. Por në emailet që NottinghamshireLive raportoi se kishte marrë, organizatorët e konkursit thanë se kishin pësuar një humbje dhe i dhanë 5000 paund si një "gjest i vullnetit të mirë". Ata shtuan se kishin shpenzuar pothuajse 200,000 paund për "kostot e marketingut". /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH