Globi

Zyrtari perëndimor: Severodonetsk do të bjerë

Shkruar nga Liberale
Zyrtari perëndimor: Severodonetsk do të bjerë

Rusia ka "tani gjasa në kontroll" të qytetit të Severodonetsk dhe përfundimisht do të rrethojë forcat ukrainase në zonë, thotë një zyrtar i lartë perëndimor.

Zyrtari, i cili nuk dëshiron të përmendet emri, mohon që armatimet e rënda të ofruara nga Perëndimi do të arrijnë shumë vonë dhe në shumë pak numra për të ndikuar në rezultatin e luftës.

Ai thotë se ka shumë luftime të tjera për të ardhur në Donbas.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH