Aktualitet

Zyrtare/ Nga sot, Roberto Mancini nuk është më trajner i Italisë!

Shkruar nga Liberale
Zyrtare/ Nga sot, Roberto Mancini nuk është më trajner i

Nuk dihen ende arsyet e vendimit të tij, por Federata e Futbollit e ka konfirmuar lajmin.

Ky është njoftimi për shtyp në faqen e internetit: Federata Italiane e Futbollit njofton se ka marrë parasysh dorëheqjen e Roberto Mancinit nga posti i trajnerit të kombëtares italiane, vendim i marrë dje vonë në mbrëmje. Kështu përfundon një faqe e rëndësishme në historinë e Azzurrit, e cila filloi në maj 2018 dhe përfundoi me finalet e Ligës së Kombeve 2023; në mes, fitorja në Euro 2020, një triumf nga një grup në të cilin të gjithë individët kanë ditur të bëhen ekip. Duke marrë parasysh angazhimet e rëndësishme dhe të ngushta për kualifikueset e UEFA Euro 2024 (10 dhe 12 shtator me Maqedoninë e Veriut dhe Ukrainën), Federata Italiane e Futbollit do të shpallë emrin e trajnerit të ri kombëtar në ditët në vijim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH