1

Zyrtare/ Ançeloti rikthehet në krye të pankinës së Real Madrid

               Publikuar në : 19:32 - 01/06/21 liberale

Tashmë është zyrtare. Karlo Ançeloti është trajneri i Real Madrid. Njoftimin e ka bërë me dije klubi madrilen. Ancelotti ishte në krye të Realit midis 2013 dhe 2015, duke fituar La Decima në sezonin e tij të parë me Zidane si ndihmësi i tij para një sezoni të dytë ku Los Blancos u lëndua rëndë nga dëmtimet. Më pas Anceloti shkoi me Everton.

Është raportuar nga ‘El Larguero’ e Cadena SER se italiani po konsiderohej si personi më kryesor për të qenë në krye të pankinës së Realit dhe emri i tij është zhvendosur në krye të listës përpara kandidatëve të tjerë si p.sh. Mauricio Pochettino, Antonio Conte ose Castilla, Raul.

Gjashtë vjet kanë kaluar që nga ajo kohë kur Ancelotti u largua, por ai iku me kushte të mira dhe mbetet një figurë e pëlqyer nga Real Madrid. Ai ka qenë trajner Bajerni i Mynihut, Napolit dhe Evertonit. Tani, është në krye të ekipit me më shumë Champions League të fituara.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back