Aktualitet

Zyrat e reja të SPAK e BKH, Yuri Kim te Gjykata e Posaçme. Kë takon?

Shkruar nga Liberale
Zyrat e reja të SPAK e BKH, Yuri Kim te Gjykata e Posaçme. Kë

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka vizituar sot Gjykatën e Posaçme, aty ku godina është kthyer në kantier pasi do përgatiten zyrat e reja të SPAK dhe BKH.

Mësohet se Kim ka vëzhguar punimet në godinën e re, ndërkohë ajo është pritur nga kreu i SPAK, Arben Kraja si dhe drejtuesja e zgjedhur e BKH, Aida Hajnaj.

Në ambientet e Gjykatës së Posaçme do të zhvendosen prokurorët e SPAK dhe oficerët e BKH që do të hetojnë krimin e organizuar dhe korrupsionin në nivele të larta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH