Aktualitet

Zoran Zaev e uron Ramën për fitoren në gjuhën shqipe

Shkruar nga Liberale
Zoran Zaev e uron Ramën për fitoren në gjuhën shqipe

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev iu është bashkuar urimeve për homologun e tij, Edi Ramën, pasi deri më tani rezulton fitues në zgjedhjet e 25 prilli.

Homologu maqedonas ka vendosur që këtë urim për kreun e qeverisë shqiptare ta bëjë në shqip.

Kujtojmë se fitoren Ramës ia ka uruar edhe presidenti turk, Erdogan, kryeministri grek dhe ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio si dhe lideri i opozitës italiane, Matteo Salvini.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH