Globi

Zombieland/ Virusi i rrezikshëm në Kinë, të vdekur nëpër rrugë

Shkruar nga Liberale
Zombieland/ Virusi i rrezikshëm në Kinë, të vdekur

Imazhe shokuese tregonin sot trupa pa jetë në rrugët e qytetit kinez, Wuhan teksa autoritet përpiqen të përballen me pasojat e koronavirusit.

Qyteti është epiqendra e shpërndarjes së epidemisë dhe tashmë po quhet “zombieland” nga residentët e dëshpëruar.

Pamjet tronditëse në mediat sociale tregonin njerëz të rrëzuar në rrugë dhe në dhomat e spitaleve, pasi epidemia ka marrë jetën e të paktën 26 njerëzve.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1119966,1119967,1119968,1119969,1119970,1119971,1119972,1119973,1119974,1119975,1119976,1119977,1119978,1119979"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH