Globi

Zjarri u merr jetën 8 personave në Filipine, mes tyre 6 fëmijë

Shkruar nga Liberale
Zjarri u merr jetën 8 personave në Filipine, mes tyre 6

Tetë persona kanë humbur jetën, mes tyre gjashtë fëmijë dhe 80 shtëpi janë shkatërruar në Filipine, pasi zjarri përfshiu një komunitet të varfër të quajtur, Manila.

Sipas mediave të huaja, të plagosur kanë mbetur tre persona, brenda kampusit të madh të Universitetit të Filipineve.

AFP njoftoi se u deshën pothuaj dy orë që zjarri të shuhej, ndërsa viktimat u bllokuan brenda shtëpive të tyre.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH