Aktualitet

Zjarr në Vlorë, qyteti mbulohet nga tymi

Shkruar nga Liberale
Zjarr në Vlorë, qyteti mbulohet nga tymi

Një pjesë e qytetit të Vlorës është mbuluar nga tymi këtë pasdite. Dyshohet se shkak është bërë djegia e mbeturinave.

Zjarri është ndezur mbrëmjen e kaluar, teksa vijon të mbetet aktiv duke shkaktuar ndotje të ambientit.

Përveç erës së keqe tymi vështirëson dhe qarkullimin e automjeteve në atë zonë. Rruga është e mbuluar nga shtëllungat e tymit dhe është vështirë të shohësh vazhdimin e saj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH