Aktualitet

Zjarr në një fermë në Maliq, digjet baza ushqimore për bagëtitë

Shkruar nga Liberale
Zjarr në një fermë në Maliq, digjet baza ushqimore për

Një fermë në Maliq është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e sotme, duke djegur bazën ushqimore dhe rrezikuar dhe banesat përreth.

Forcat e zjarrfikëses ndohen në vendin e ngjarjes. Janë lokalizuar flakët, por ka dëme të shumta materiale. Ende nuk dihen shkaqet. Ferma  është në pronesi të Novruz Dautllarit.

Po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH