Aktualitet

Zjarr në malin e Bukanikut në Elbasan

Shkruar nga Liberale
Zjarr në malin e Bukanikut në Elbasan

Një zjarr masiv ka përfshirë majën e Malit të Bukanikut në Elbasan, i ndihmuar nga era dhe thatësira.

Terreni i thyer malor e bën të pamundur ndërhyrjen e zjarrfikësve kështu e vetmja mundësi mbetet fikja me krahë ose ndërhyrja nga ajri.

Mësohet se drejt vatrës janë nisur punonjës të shërbimit pyjor, punonjës policie dhe zjarrfikës. Zona e përfshirë nga zjarri është e pasur me drurë dhe shkurre.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH