Aktualitet

Zjarr në Fier/ Përfshihet nga flakët toka me hamull, digjen 300 rrënjë ullinj

Shkruar nga Liberale
Zjarr në Fier/ Përfshihet nga flakët toka me hamull, digjen 300

Një sipërfaqe e konsiderueshme toke me hamull është përfshirë nga zjarri në fshatin Grecalli të Fierit.

Mësohet se era ka devijuar zjarrin në tokat e mbjella me ullinj.

Sipas banorëve, nga zjarri janë djegur 300 rrënjë ullinj.

Ndërkohë, në vendngjarje ka mbërritur zjarrfikësja dhe po punon për shuarjen e flakëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH