Aktualitet

Zjarr i madh në Memaliaj/ Digjen toka bujqësore, zjarrfikësit bëjnë të mundur shuarjen e zjarrit

Shkruar nga Liberale
Zjarr i madh në Memaliaj/ Digjen toka bujqësore, zjarrfikësit

Një zjarr i madh ka rënë në Memaliaj, ku ka djegur një tokë bujqësore dhe kullotë.

Flakët e zjarrit kanë qenë tepër agresive, ku kanë djegur më shumë se 2 hektarë tokë bujqësore dhe kullotë.

Zjarrfikësit e Memaliajt bënë të mundur ndalimin e avancimit të flakëve në drejtimin verior, dhe po luftojnë për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH