Globi

Zi në familjen e ish-Presidentit, Donald Trump

Shkruar nga Liberale

Zi në familjen e ish-Presidentit, Donald Trump

Ivana Trump, gruaja e parë e ish-presidentit amerikan, vdiq sot në moshën 73 vjeçe.

Lajmi është bërë e ditur nga disa gazeta amerikane.

[caption id="attachment_1256602" align="alignnone" width="1280"] A[/caption]

Deklarata nga familja Trump:

“Me pikëllim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të nënës sonë të dashur, Ivana Trump. Nëna jonë ishte një grua e jashtëzakonshme - një forcë në biznes, një atlete e klasit botëror, një bukuri rrezatuese dhe nënë dhe mike e kujdesshme. Ivana Trump ishte një e mbijetuar. Ajo braktisi komunizmin dhe e përqafoi këtë vend. Ajo i mësoi fëmijët e saj për guximin dhe ashpërsinë, dhembshurinë dhe vendosmërinë. Do t'iu mungojë shumë nëna, tre fëmijëve dhe dhjetë nipërve të saj”, thuhet në deklaratën e familjes “Trump”. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH