Aktualitet

Zhvillohet mesha e Krishtlindjes në Katedralen e Shën Palit

Shkruar nga Liberale
Zhvillohet mesha e Krishtlindjes në Katedralen e Shën Palit

Eshtë zhvilluar mesha e Krishtlindjes në Katedralen e Shën Palit në kryeqytet.

Mesha u mbajt në orën 18:00, nën dejtimin e Imzot Frendo. Nëmesazhin e tij, imzot George Frendo bëri apel për më shumë solidaritet mes njëri- tjetrit, sidomos në këto kohë të vështira të pandemisë.

Mesha u mbajt në këtë orar dhe jo në mesnatë sic ka ndodhur gjithmonë, për shkak të pandemisë.

Komiteti i Ekspertëve dhe qeveria kanë vendosur që prej ditës së sotme të nisë ora e re policore, që ndalon lëvizjet nga ora 20:30 deri në 06:00.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH