Aktualitet

'Zhduket' 18-vjeçarja nga Kukësi, babai denoncon rastin në polici: Ka ikur të hënën nga shtëpia

Shkruar nga Liberale
'Zhduket' 18-vjeçarja nga Kukësi, babai denoncon rastin

Një baba nga Kukësi ka bërë denoncim në polici, pasi e bija 18-vjeçe është larguar nga shtëpi dhe që nga ai moment nuk ka asnjë informacion rreth vendodhjes së saj.

Ndërkohë, policia po punon për gjetjen e vajzës, në mënyrë që ajo të kthehet te familjarët.

“Më datë 06.11.2023, në Komisariatin e Policisë Kukës, ka bërë kallëzim shtetasi 49-vjeç, banues në fshatin Qam, se është larguar nga banesa, vajza e tij 18-vjeçe. Punohet për gjetjen e saj“, thuhet në njoftimin e Policisë.

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Kukës, për veprime të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH