Sport

Zhbllokohet derbi, Partizani kalon në avantazh ndaj Tiranës

Shkruar nga Liberale
Zhbllokohet derbi, Partizani kalon në avantazh ndaj Tiranës

Po luhet pjesa e dytë e derbit mes Partizanit dhe Tiranës.

Ndeshja ka hyrë në fazën e nxehtë të saj me tifozeritë e të dyja e ekipeve që vazhdimisht hedhin sende të palajueshme në fushë duke marrë paralajmërime të njëpasnjëshme nga arbitri.

Derbi është zhbllokuar në minutën e 77-të me Partizanin që ka kaluar në avantazh.  

Maget shënoi pas një goditje nga këndi me një gjuajtje me kokë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH