Aktualitet

"Zgjedhorja"/ Pas Yuri Kim, OSBE kërkon mbledhjen e Këshillit Politik

Shkruar nga Liberale
"Zgjedhorja"/ Pas Yuri Kim, OSBE kërkon mbledhjen e

Pas dy mbledhjeve me orë të zgjatura nga ambasadorja e SHBA, ai i BE dhe Britanisë së Madhe me Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, duket se në 'lojë' po futet edhe OSBE.

Mësohet se OSBE ka thirrur mbledhjene Këshillit Politik, mbrëmejne sotme norën 19:30. Opozita ka konfirmuar pjesëmarrjen, ndërsa ende nuk dihet vendimi i mazhorancës.

Kujtojmë që në deklaratën e fundit ambasadorja e SHBA, Yuri Kim tha se pritej vendimi i Bashës për konsensusin e Reformës, ndërsa kru i PD deklaroi se ka mbetur vetëm një cështje e pazgjidhur./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH