Aktualitet

"Zgjedhorja"/ Çfarë ndodhi pas 2 orësh diskutime në Këshillin Politik

Shkruar nga Liberale
"Zgjedhorja"/ Çfarë ndodhi pas 2 orësh diskutime

Teknologjia në zgjedhje dhe depolitizimi i administratës zgjedhore janë dy pikat e rendit të sotëm në diskutimet e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, por mesa duket as sot palët nuk kanë rënë dakord pasi opozita do menjëherë aplikim të saj.

Ndërsa nga ana tjetër bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri referuar një rekomandimi të ODIHR kërkon implementim shkallë shkallë edhe pse ishte dakord.

Edhe sot pas dy orësh diskutime nuk ka një konsesus real për këto dy pika. /Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1144057,1144058,1144059,1144060"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH