Aktualitet

Zgjedhjet/ Thaçi i bashkohet thirrjeve për Luginën e Preshevës

Shkruar nga Liberale
Zgjedhjet/ Thaçi i bashkohet thirrjeve për Luginën e

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është bashkuar thirrjeve të politikanëve shqiptarë për Luginën e Preshevës që nesër në zgjedhjet në Serbi të votojnë listën e unifikuar shqiptare.

Statusi i Thaçit:

Jam i lumtur që i gjithë spektri politik shqiptar në Luginën e Preshevës është bashkuar dhe në procesin zgjedhor atje po garojnë me Listën e Përbashkët të Shqiptarëve.

Të gjithë bashkëkombësve shqiptarë në komunën e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës u bëj thirrje që të dalin masivisht në zgjedhjet e nesërme dhe të votojnë për platformën e unifikuar politike të partive shqiptare.

Duke qëndruar të bashkuar në mbrojtjen e të drejtave dhe lirive kombëtare, zëri i shqiptarëve në Luginën e Preshevës do të dëgjohet kudo. Me vetëdije të lartë kombëtare dhe të bashkuar në përgjegjësi politike e forcojmë më shumë edhe kombin tonë. HTH /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH