Aktualitet

Zgjedhjet/ Pjesëmarrja e votuesve deri më tani në Rrogozhinë

Shkruar nga Liberale
Zgjedhjet/ Pjesëmarrja e votuesve deri më tani në Rrogozhinë

Edhe tre orë na ndajnë nga mbyllja e votimeve për bashkinë e Rrogozhinës. Në media raportohet se deri më tani pjesëmarrja është 30,75%. Në këtë mënyrë, po arrihet i njëjti nivel me zgjedhjet e 14 Majit, ku gjithsej votuan 32% pjesëmarrës.

Por ndryshe nga zgjedhjet e 14 Majit, sot nuk do të votojnë të burgosurit. Ndërsa në zgjedhje janë thirrur rreth 33 mijë qytetarë me të drejtë vote.

Kujtojmë që në garë për kreun e ri të bashkisë janë dy kandidatët Edison Memolla i Partisë Socialiste dhe Shkëlqim Hoxha i koalicionit “Bashkë Fitojmë”.

Votimi nisi me disa probleme, për shkak të fotografimit të votës nga një çift bashkëshortësh në qendrën e votimit 22-23, ç’ka çoi më pas edhe në ndërprerjen e procesit për disa minuta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH