Aktualitet

Zgjedhjet për kreun e ri të PD-së, Alibeaj: Të mos manipulohen votat!

Shkruar nga Liberale
Zgjedhjet për kreun e ri të PD-së, Alibeaj: Të mos

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj u shpreh se pret që zgjedhjet e 29 korrikut për kryetar të ri të partisë të jenë transparente.

Në një komunikim me gazetarët jashtë Kuvendit, ai tha gjithashtu se duhet të mos manipulohen votat.

“A do bëjmë ne dot një proces transparent dhe jo me simptomat e dikurshme, kjo është sfida. Kjo nuk është garë mes Hanit dhe Bashës, sfida është sesa procesi është transparent, ku të mos manipulojmë votat. Nuk kam kandiduar përballë Bashës…. jam shumë serioz në detyrat që marr në PD”, tha Alibeaj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH