Aktualitet

Zgjedhjet në Turqi/ Pjesëmarrja e votuesve më e madhe se në raundin e parë

Shkruar nga Liberale
Zgjedhjet në Turqi/ Pjesëmarrja e votuesve më e madhe se në

Ndërsa turqit i janë drejtuar qendrave të votimit, pjesëmarrja e votuesve duket të jetë më e madhe se raundi i parë, sipas Sinem Koseoglu , një gazetare e Al Jazeera në Stamboll.

Në votimin e 14 majit, votimi ishte i ndarë midis tre kandidatëve, përveç zgjedhjeve parlamentare, ndërsa sot turqit do të zgjedhin midis Erdogan dhe Kilicdaroglu.

“Njerëzit kanë një oreks” për të votuar, shtoi ajo.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH