Aktualitet

Zgjedhjet/ Macron dhe kryeministri spanjoll mesazh urimi për Ramën

Shkruar nga Liberale
Zgjedhjet/ Macron dhe kryeministri spanjoll mesazh urimi për Ramën

Kryeministri Edi Rama ka marr një mesazh urimi nga Presidenti francez, Emmanuel Macron, për fitoren e zgjedhjeve të 25 prillit, duke siguruar kështu një mandat të tretë qeverisës.

Po ashtu, mësohet se urimeve iu është bashkuar edhe kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez.

Kujtojmë se liderë botërorë kanë uruar kryeministrin Rama për fitoren e tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH