Aktualitet

Zgjedhjet e 14 majit/ Shefja e OSBE-ODIHR, takim 50 minuta me Celibashin

Shkruar nga Liberale
Zgjedhjet e 14 majit/ Shefja e OSBE-ODIHR, takim 50 minuta me Celibashin

Shefja e Misionit të Vëzhguesve të ODIHR, Audrey Glover ka zhvilluar sot një takim me kreun e KQZ-së, Ilirjan Celibashi.

Mendohet se, takimi, i cili zgjati rreth 50 minuta është përqendruar te procesi zgjedhor i 14 majit dhe çështjet, që lidhen me gjetjet e raportit të ndërmjetëm të ODIHR.

Sipas News 24, KQZ rreth orës 12:30 do të ketë një mbledhje, ku do ketë vendimmarrje për rezultatin paraprak për kryetar të bashkisë së Rrogozhinës dhe këshillin bashkiak. Po kështu Celibashi do të shpallë rezultatin përfundimtar për Belshin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH