Aktualitet

Zgjedhja e kreut të Këshillit Kombëtar të PD, Vokshi: Hera e parë që...

Shkruar nga Liberale
Zgjedhja e kreut të Këshillit Kombëtar të PD, Vokshi: Hera e

Albana Vokshi tha sot në një deklaratë për mediat se, Edi Paloka u shpall me mbi 65% të votave kryetar dhe se është hera e parë që një parti politike kryen një proces kaq transparent.

“Paloka u shpall me mbi 65% të votave kryetar i rizgjedhur i Këshillit të PD. Është për herë të parë që një parti politike kryen një proces kaq transparent dhe demokratik ku thelbi i procesit është vota”, tha Vokshi.

Një ditë pas zgjedhjes së kryetarit të Këshillit Kombëtar të PD, Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale ka dalë në një konferencë në selinë e PD.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH