Globi

Zelensky: Trupat e Wagnerit të mbetur në Ukrainën lindore nuk përbëjnë asnjë kërcënim

Shkruar nga Liberale
Zelensky: Trupat e Wagnerit të mbetur në Ukrainën lindore nuk

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky tha se një grup i vogël luftëtarësh Wagner të pranishëm në Ukrainën Lindore nuk janë kërcënim.

“Luftëtarët janë të pranishëm në territorin e pushtuar të Ukrainës. Ata janë dhe ishin të pranishëm në rajonin e Luhanskut. Kjo është e vërteta”, tha Zelensky gjatë një konference të përbashkët shtypi me presidentin polak dhe atë lituanez në Kiev të mërkurën, shkruan CNN.

Zelensky beson se luftëtarët e Wagner që ndodhen në territorin e Bjellorusisë nuk paraqesin as kërcënim, sepse ai mendon se “trupat e tyre nuk do të ishin të shumta”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH