Globi

Zelensky: Presioni i sanksioneve duhet të rritet

Shkruar nga Liberale

Volodymyr Zelensky ka thënë se sulmi i së hënës në Kryvyi Rih dëshmoi edhe një herë se ushtria ukrainase “duhet të ketë mjaftueshëm armë me rreze të gjatë dhe mjete të mjaftueshme për të mposhtur terroristët”.

Presidenti ukrainas zbuloi se raketat që goditën qytetin qendror ishin lëshuar “nga territori i Krimesë së pushtuar përkohësisht, nga zona e Dzhankoy”, shkruan Sky News.

“Presioni i sanksioneve botërore kundër Rusisë meriton të rritet ndjeshëm,” tha ai.

“Ky është terrorizëm që askush në botë nuk do ta quajë ndryshe.”, shtoi presidenti ukrainas.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH