Globi

Zelensky kundërshton kritikët për kundërofensivën: Jemi në lëvizje, trupat ukrainase po përparojnë

Shkruar nga Liberale
Zelensky kundërshton kritikët për kundërofensivën: Jemi

Presidenti Volodymyr Zelenskiy tha të shtunën se trupat e Kievit “po ecnin përpara” në kundërsulmin e tyre kundër forcave ruse, duke kundërshtuar zyrtarët perëndimorë të cilët thonë se Ukraina po fiton terren shumë ngadalë.

Këtë javë, zyrtarë të paidentifikuar amerikanë shprehën zhgënjimin për përparimin e ngadaltë të operacionit dhe madje gabuan strategjinë e Ukrainës, sipas raporteve perëndimore që tërhoqën zemërimin e Kievit, shkruan Reuters.

“Forcat ukrainase po ecin përpara. Pavarësisht gjithçkaje, dhe pavarësisht se çfarë thotë dikush, ne po përparojmë dhe kjo është gjëja më e rëndësishme. Ne jemi në lëvizje,” shkroi Zelenskiy në Telegram.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH