Globi

Zëdhënësi i DASH: 32 amerikanë të vdekur në Izrael

Shkruar nga Liberale
Zëdhënësi i DASH: 32 amerikanë të vdekur në Izrael

32 shtetas amerikanë kanë vdekur në Izrael dhe 11 janë zhdukur, tha të enjten zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Matt Miller.

Miller nuk tha se sa nga të pagjeturit besohet se mbahen peng nga Hamasi, por tha se sigurimi për lirimin e tyre mbetet një prioritet kryesor.

“Për sa i përket punës sonë për t’u siguruar për lirimin e pengjeve, ajo punë është duke vazhduar”, tha Miller në një konferencë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH