Aktualitet

"Zbutet hetimi i Metës", në Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Zbutet hetimi i Metës", në Gazetën Liberale sot

Me dy raporte të Komisionit të Venecias, por edhe me koniunkturën politike ende të paqartë, socialistët kanë dhënë dje sinjale tërheqje nga nisma për shkarkimin e Presidentit.

Mënyra sesi do të rreshtohen partitë politike në garën e vitit të ardhshëm varet edhe nga dy çështje të rëndësishme që presin në Parlament  vendimmarrjen e socialistëve.

Kështu kjo javë do të jetë vendimtare për fatin e hapjes së listave të kandidatëve për deputetë dhe ndalimin e koalicioneve, çka pritet të trazojë mjaft klimën politike.

Po kështu vendimi I datës 20 korrik në komisionin hetimor për Presidentin dhe më pas në seancë do të tregojë raportet e vërteta mes mazhorancës dhe kreut të Shtetit.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH