Aktualitet

Zbulohet pronari i makinës që u përdor për vrasjen në Laç

Shkruar nga Liberale
Zbulohet pronari i makinës që u përdor për vrasjen në

Automjeti tip "Golf 5" i zi që u përdor nga atentatorët për vrasjen e Bujar Likës dhe Paulin Gjergjit në Laç rezulton të jetë në pronësi të Sh.B. nga Tirana.

Fill pas sekuestrimit të automjetit nga ana e policisë i riu është marrë në pyetje nga uniformat blu ku ka pranuar se ditën e vrasjes ja kishte dhënë mikut të tij Eduart Lamaj, por pa ditur qëllimin.

Për kryerjen e atentatit "Golf 5" i janë hequr targat për t'i vendosur sërish pas vrasjes ndërsa ditën e djeshme u sekuestrua nga policia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH