Showbiz

Zbulohen pikët e jurisë/ Ja kush e penalizoi Elvanën me 2 pikë

Shkruar nga Liberale
Zbulohen pikët e jurisë/ Ja kush e penalizoi Elvanën me 2

Festivali i 58 i RTSH zgjodhi mbrëmjen e kaluar finalisten e këtij edicioni, që do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurosong”.

Fituese u shpall Arilena Ara, por ky ishte një zhgënjim për Elvana Gjatën dhe shumë ndjekës të festivalit.

“BalkanWeb” ka zbuluar pikët që secili anëtar i jurisë ka dhënë për 12 finalistët e Festivalit, ku ajo që bie në sy është fakti se të anëtarët e huaj e kanë vlerësuar me pikë maksimale Elvana Gjatën.

Ndërkohë, anëtarja shqiptare, Rita Petro i ka dhënë 8 pikë Elvanës. Ndërsa ajo që ka “vulosur” fatin e saj ka qenë Mikaela Minga, e cila i ka dhënë vetëm 2 pikë./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" ids="1113528,1113529,1113531,1113543,1113544"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH