Aktualitet

Zbardhet vrasja e shqiptarit, i hynë në dhomë dhe e masakraun

Shkruar nga Liberale
Zbardhet vrasja e shqiptarit, i hynë në dhomë dhe e masakraun

Është zbardhur vrasja e një shqiptari në Suedi. Sokol Sulaj nga Shkodra ishte azilkërkues në Suedi, në qytetin e Sundsvall në veri të Suedisë.

Ai u gjet i vdekur natën e 21 shtatorit. Ngjarja ndodhi pas një sherri banal ku një grup azilkërkuesish janë përleshur me njëri-tjetrin dhe më pas gjatë natës dy azilkërkuesit nga Rusia me të cilët është konfliktuar me herët viktima, kanë hyrë në dhomën e shkodranit dhe e kanë masakruar me thika teksa flinte.

Identifikimi i trupit është bërë vetëm një javë më parë në morg nga të njohurit e tij. Ndërsa tani familjarët po përpiqen që ta tërheqin të ndjerin.

E motra e tij Anila Sulaj që banon në Elbasan ka kërkuar ndihmë në rrjetet sociale. Ajo është lajmëruar më 19 tetor për ngjarjen dhe është munduar të kontaktojë me shqiptarët që jetojnë në Suedi për të mësuar më shumë, por edhe me ambasadën shqiptare, ministrinë e Brendshme.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1096634,1096633,1096635,1096636"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH